wtorek, 1 marca 2016

Aplikacja, która zmieniła mój trening!

       Uwielbiam wypróbowywać nowe aplikacje (szczególnie te dotyczące zdrowego trybu życia). Tak właśnie odkryłam aplikację Nike Training Club.
      Treningi są podzielone w aplikacji ze względu na poziom zaawansowania. Potem w danej kategorii wybierasz ten, który Ci się podoba. Zróżnicowanie czasowe i w poziomach jest na tyle duże, że każdy sobie poradzi, znajdując coś dla siebie :)
      
    

Kolejnym dużym plusem jest wygląd treningu - przy każdym ćwiczeniu znajduje się filmik instruktażowy, który w dokładny sposób pokazuje jak powinno być ono poprawnie wykonane. Ponadto trening uwzględnia przerwy między obwodami, które są naprawdę urozmaicone. Na koniec jest też przewidziany czas na rozciąganie i odpowiednio w tym celu przygotowane ćwiczenia. Uwaga do ćwiczeń - będą Wam potrzebne hantelki i czasami skakanka (zamiast piłki lekarskiej można złączyć dłońmi dwa ciężarki).

       Moją ulubioną opcją w tej aplikacji jest jednak czterotygodniowy plan treningowy ułożony na podstawie czterech szybkich kroków, w których mówisz o swoim stopniu zaawansowania, o tym co chcesz osiągnąć, ile razy w tygodniu chcesz ćwiczyć i czy twój plan ma uwzględniać bieganie. Potem aplikacja sama tworzy Twój kalendarz ćwiczeni, z którego bezpośrednio możesz przejść do zestawu na dziś. To zdecydowanie ułatwia życie. Zdjęcia poniżej ukazują kolejne etapy tworzenia Twojego spersonalizowanego planu działania.

        Ponadto aplikacja jest całkiem darmowa i myślę, że z angielską wersją się uporacie. Małym minusem po ściągnięciu aplikacji jest przymus pobrania dodatkowo wszystkich treningów, co zabiera trochę pamięci. Uważam jednak, że naprawdę warto, ponieważ treningi są świetne, a aplikacja w dużym stopniu ułatwia wprowadzenie zdrowego trybu życia!
Darcix 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony przez Arianę | Technologia Blogger | X X