niedziela, 6 marca 2016

Robimy, polecamy

Współpraca rzecz ważna!

      Współpraca jest ważną częścią życia, każdego z nas. Dzięki niej sięgamy po nowe cele, pozostajemy zmotywowani (jak w przypadku treningów) i poprzez kontakt z innym człowiekiem zdobywamy często więzi na całe lata.
     Więc i my dałyśmy się ponieść duchowi współpracy znajdując kolejnego partnera dla naszego projektu. Została nim Ola, która prowadzi stronę Olusiek Blog. Chciałybyśmy całą ekipą mocno polecić ten blog. Myślę, że jak każda tego typu strona jest ona spersonalizowana przez autorkę, co czyni go na swój sposób jedynym w swoim rodzaju. Ola jest niesamowita osobą, nie boi się pokazać swojego punktu widzenia, pisze o tym co myśli i w całym tym bloggerskim świecie jest niezwykle naturalna. Gwarantuję, że na jej blogu każdy
znajdzie coś dla siebie.
      Myślę, że ta współpraca zaowocuje też tym, że udzieli nam się jeszcze więcej sumienności i pasji, z którą Ola przygotowuje każdy post, wszystkie zresztą są opatrzone zdjęciami i grafikami, robionymi przez samą autorkę lub z nią w roli głównej.
Zapraszamy więc do wchodzenia i pozostania z Olą na dłużej.


DarcixAplikacja, która zmieniła mój trening!

       Uwielbiam wypróbowywać nowe aplikacje (szczególnie te dotyczące zdrowego trybu życia). Tak właśnie odkryłam aplikację Nike Training Club.
      Treningi są podzielone w aplikacji ze względu na poziom zaawansowania. Potem w danej kategorii wybierasz ten, który Ci się podoba. Zróżnicowanie czasowe i w poziomach jest na tyle duże, że każdy sobie poradzi, znajdując coś dla siebie :)
      
    

Kolejnym dużym plusem jest wygląd treningu - przy każdym ćwiczeniu znajduje się filmik instruktażowy, który w dokładny sposób pokazuje jak powinno być ono poprawnie wykonane. Ponadto trening uwzględnia przerwy między obwodami, które są naprawdę urozmaicone. Na koniec jest też przewidziany czas na rozciąganie i odpowiednio w tym celu przygotowane ćwiczenia. Uwaga do ćwiczeń - będą Wam potrzebne hantelki i czasami skakanka (zamiast piłki lekarskiej można złączyć dłońmi dwa ciężarki).

       Moją ulubioną opcją w tej aplikacji jest jednak czterotygodniowy plan treningowy ułożony na podstawie czterech szybkich kroków, w których mówisz o swoim stopniu zaawansowania, o tym co chcesz osiągnąć, ile razy w tygodniu chcesz ćwiczyć i czy twój plan ma uwzględniać bieganie. Potem aplikacja sama tworzy Twój kalendarz ćwiczeni, z którego bezpośrednio możesz przejść do zestawu na dziś. To zdecydowanie ułatwia życie. Zdjęcia poniżej ukazują kolejne etapy tworzenia Twojego spersonalizowanego planu działania.

        Ponadto aplikacja jest całkiem darmowa i myślę, że z angielską wersją się uporacie. Małym minusem po ściągnięciu aplikacji jest przymus pobrania dodatkowo wszystkich treningów, co zabiera trochę pamięci. Uważam jednak, że naprawdę warto, ponieważ treningi są świetne, a aplikacja w dużym stopniu ułatwia wprowadzenie zdrowego trybu życia!

Darcix 
Mała pomoc w ćwiczeniach

         Macie czasami tak, że z chęcią poćwiczylibyście, ale nasuwa Wam się pytanie "ile razy z rzędu można robić ten sam zestaw ćwiczeń?". Sama myśl o robieniu identycznego zestawu ćwiczeń jak ten wczorajszy sprawia, że się zniechęcacie? To zupełnie naturalne, dlatego chcę Wam coś polecić. Nie jest to płyta z super ćwiczeniami, czy płatny program treningowy, ale coś dużo prostszego, zwykłe konto na instagramie.

          Zdziwieni? Część zapewne tak. Mówię tu o koncie @workoutprograms. Każdego dnia wrzucają inny, zupełnie nowy zestaw ćwiczeń. W takim poście bardzo prosto pokazane jest jak zrobić dane ćwiczenie, a także ilość obwodów i powtórzeń. Konto to spodobało mi się też dlatego, że szczególnie w tygodniu, gdy jesteśmy zapracowani, nie mamy ochoty wymyślać. Dużo łatwiej jest wejść na instagrama i po prostu zobaczyć gotowy zestaw ćwiczeń na dziś.
DarcixCzas poćwiczyć!

            Obwód poniżej wykonaj 3 razy. Za pierwszym zrób jak najwięcej powtórzeń każdego ćwiczenia w przeciągu 20 sekund. Miedzy ćwiczeniami w pierwszej rundzie pauzuj 10 sekund, a po skończonym obwodzie 30 sekund. W drugiej rundzie czas przeznaczony na ćwiczenia wydłuż do 45 sekund, a między ćwiczeniami odpoczywaj 15 sekund (odpoczynek po całej rundzie wciąż niech trwa 30 sekund). Przy trzecim powtórzeniu obwodu każde ćwiczenie rób przez 60 sekund, bez odpoczynku między ćwiczeniami.Runda:
Pompka nurek - przyjmij pozycje do pompki po czym unieś biodra wysoko do góry, ręce i nogi pozostają proste. Następnie wróć płynnym ruchem bioder do pozycji wyjściowej.
Brzuszki z ciosami - unosząc się do brzuszka wyprowadzaj cios, w stronę przeciwną do ręki.
Slalom - stań prosto, złącz stopy i pochyl się, by prawą dłonią sięgnąć podłogi. Następnie pomagając sobie wymachem rąk przeskocz w lewo. Wyładuj na lekko ugiętych kolanach i tym razem lewą dłonią dotknij podłoża.
Ekstra nożyce - stań w rozkroku, prawą ręką staraj się dotknąć miejsca przed lewą stopą, drugą rękę wyprostuj i skieruj w stronę sufitu. Następnie wyskocz w górę, wykonaj nożyce nogami, a ręce unieś i złącz na wysokości piersi. Wyląduj i powtórz to samo na drugą stronę.
- Ciosy - stań w lekkim rozkroku ugnij kolana. Ręce zegnij w łokciach, dłonie zaciśnięte w pięści i uniesione na wysokość klatki piersiowej/szyi (wew. strona dłoni w naszym kierunku). Następnie obróć korpus w prawo i wyprowadź cios lewą rękom. Wróć do pozycji wyjściowej i to samo zrób na drugą stronę.
Super kopniak - lewa noga z przodu, ręce jak w poprzednim ćwiczeniu (pozycja wyjściowa). Wyprowadź cios lewą rękom i zrób wykop prawą nogą. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenia na drugą stronę.
DarcixCzas na tabatę!

                Trening obwodowy to prosty zestaw kilku ćwiczeń na wszystkie partie mięśniowe ułożony w obwód. Wykonujemy ćwiczenia jedno po drugim.

 • pajacyki
 • krokodylki
 • przysiady
 • wspinaczka pozioma

Te ćwiczenia łączymy w obwód. Obwód wykonujemy 3 razy. Odpoczywając między obwodami 1 minutę. Dla zaawansowanych - 20 sekund ćwiczenia i 10 sekund odpoczynku. Dla początkujących - 15 sekund ćwiczenia i 15 sekund odpoczynku. Ćwiczenia wykonujemy jak najszybciej. Powodzenia!
Domcix
Czas pobiegać!

          Przedstawiam propozycję dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z bieganiem, ale nie za bardzo wiedzą jak. Z planu mogą skorzystać również osoby już biegające :)

 • Na początek rozgrzewka 3-5 min, dobrze rozgrzejcie nogi
 • Biegnij przez 1 min (8/10 w skali wysiłku)
 • Maszeruj lub truchtaj przez kolejną minutę
 • Następnie powtórz obwód 10 razy i dodaj 3 - 5 min wyciszającego truchtu

           Całość trwa 25 - 30 min. Zachęcam do wykonywania 3 razy w tygodniu, a pojawią się efekty i powoli zaczniecie zwiększać swoją wytrzymałość.

Darcix 
Pobudka w dobrej formie

        Dopiero wstałaś i potrzebujesz zastrzyku energii? Daj sobie 5 - 10 min, a zaczniesz swój dzień w dobrej formie :)
Zacznij krótką rozgrzewką 2 - 3 min.Potem przejdź do obwodu:
5 powtórzeń, na zmianę deska z wiosłowaniem (złap leżące na podłodze hantle i ustaw się w pozycji do pompki. Potem przyciągnij jeden ciężarek do klatki piersiowej i wróć powoli do pozycji wyjściowej)
5 powtórzeń przysiadów z hantlami (stań z nogami na szerokości bioder i ciężarkami nad głową. Robiąc przysiad zegnij ręce w łokciach.)
10 razy swing z hantlami (stań z nogami na szerokości bioder, ciężarek trzymaj przed klatką piersiową na wyprostowanych rękach. Pochyl się wkładając hantle między nogami. I wróć do pozycji wyjściowej.)
5 powtórzeń burpee

      Nie odpoczywaj między ćwiczeniami i obwodami. Zrób tyle serii ile dasz rade w te 5 -10 min. Jeśli jest ci za lekko weź cięższe ciężarki :) 
DarcixKsiążki, które inspirują...

              Zapewne część z Was ma jakiś swoich ulubionych sportowców, albo może jakiegoś dopiero znalazło poprzez nasz tydzień motywacji lub interesuje się szczególnie jakimś sportem. Chciałabym Was dzisiaj zachęcić do zakupu biografii takiego sportowca. 
             Taka biografia może do naszej wiedzy wnieść jeszcze coś ważnego. To co działo/dzieje się za kulisami wygranych.
Dlaczego jest to takie ważne? 
Ponieważ może pokazać Ci, że ktoś kogo postrzegasz za wielkiego sportowca jest całkiem zwyczajny. I nie chodzi mi tu przypadkiem o to, żeby umniejszać komuś sukcesu, ale o to, że kiedy zobaczy się, że ktoś kogo podziwiamy za wyniki jest podobny do nas, zachęca to do pracy. Wychodzimy wtedy z wnioskiem, że jeśli on tego dokonał to czemu my nie mielibyśmy tego nie zrobić.
               Poza tym w książkach możecie na przykład zaznaczyć sobie jakiś inspirujący Was fragment. Niekoniecznie coś związanego ze sportem, ale też z życiem, do którego będziecie mogli wracać w słabszych chwilach. Ja taki fragment znalazłam w biografii Michaela Phelpsa, po przeczytaniu którego, zrozumiałam jak bardzo nadużywamy słowa bohater.
Zachęcam więc do lektur związanych ze sportowcami, jestem przekonania, że zachęcą Was do pracy.
DarcixCzy jesteś gotowy/a na aktywność zimą?

         Część z nas w okresie zimowym zniechęcona niskimi temperaturami preferuje aktywność fizyczną wewnątrz pomieszczeń. Istnieje też druga połowa, która nie przejmuje się niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Ten post jest skierowany właśnie do tych osób.

                 Jeśli decydujecie się zimą uprawiać sport na dworze, jest to godna pochwały inicjatywa. Nie będąc nacierającym się śniegiem Spartaninem jesteście zmuszeni przyzwyczajać swoje organizmy powoli do niskich temperatur. Najlepiej jest zacząć, gdy rtęć w termometrach waha się w okolicach 0°C. Ćwicząc dalej, systematycznie przystosujecie ciało do nowych warunków panujących na dworze, a odrobinę wydłużając każdy następny trening przyzwyczaicie je dużo szybciej. Takim sposobem osiągniecie lepsze efekty i chłód nie będzie tak dokuczliwy. 
                Najważniejszą jednak rzeczą jest odpowiedni ubiór. Rzeczą oczywistą jest, iż podczas aktywności fizycznej ogrzewacie swoje ciało. Jednak nie na tyle, by bez odpowiedniej warstwy ubrań utrzymać je w stałej temperaturze. Wszelkie przeziębienia i dokuczliwy katar nie wpłyną pozytywnie na rezultaty treningu, a przecież właśnie dla nich uprawiacie sport. Zachęcam do ciepłego ubierania się, gdyż mocniej rozgrzane mięśnie pracują inensywniej. Zabezpieczenie ich przed utratą energii cieplnej wytworzonego podczas pracy uczyni Wasz trening dużo bardziej efektywnym. Termoaktywna bielizna i koszulki z długim rękawem dosłownie usuną problem pocenia się na zewnątrz, a długie spodnie oraz ciepłe bluzy zapewnią Wam komfort termiczny. Wskazane są również rękawiczki i szalik/sportowy komin lub wysoki kołnierz pod szyję. Pamiętajcie jednak koniecznie o czapce, gdyż to przez głowę tracimy najwięcej ciepła!
                 Jeśli wybieracie się pobiegać to chciałabym też Was ostrzec, uważajcie na lód na chodnikach, złamana noga czy skręcona kostka wykluczy Was z treningu na długi czas. 
               Trzymajcie się ciepło! 
Darcix


Sporty sezonowe

       Zima nie musi być leniwym okresem spędzonym w domu. Nie pozwólcie, aby temperatura za oknem powstrzymała Was od aktywności fizycznej, ponieważ właśnie taka pogoda otwiera zupełnie nowe możliwości sportowe.
       Oczywiście polecam narty/snowboard. Jest to dobry trening całego ciała. Nawet parę godzin na stoku już jest niezłym wyciskiem dla organizmu. Jeśli dacie z siebie wszystko, zakwasy następnego dnia macie gwarantowane ;).  Nawet, jeśli nigdy nie próbowaliście jeździć na nartach/snowboardzie to się nie przejmujcie, nigdy nie jest za późno, żeby nauczyć się czegoś nowego!           

          Jeżeli do najbliższych miejscowości narciarskich macie daleko, jest to zbyt kosztowne lub aktualnie nie możecie wyrwać się z domu nawet na weekend, nie musicie rezygnować z aktywności zimowej. Znajdźcie w swojej okolicy lodowisko, udajcie się tam z przyjaciółmi, rodziną lub samemu, dobra zabawa gwarantowana, a ćwiczenia również zaliczone.        
          Jeśli natomiast nie masz lodowiska w mieście, zapraszam do mniej oczywistej formy wysiłku. Zabierzcie swoje rodzeństwo, kuzynów czy własnie dzieci na sanki.
           Mam jeszcze jedną propozycje, jednak w chwilowych warunkach nie polecam jej lub zalecam wysoką ostrożność. Chodzi mianowicie, o chodzenie po górach. Oczywiście jest to dobra aktywność fizyczna, ale jak ostrzegają goprowcy z powodu minusowych temperatur w górach można napotkać mało śniegu, a więcej lodu, co może się źle skończyć.
Darcix


Noworoczna aktywność!


           Często nasze postanowienia noworoczne wiążą się ze zmianą trybu życia, jednak potrzebne jest dużo motywacji, aby wytrwać i osiągnąć zamierzony cel. Należy pamiętać, aby zmienić swój sposób myślenia i zdać sobie sprawę z tego, że od odpowiedniego odżywiania i aktywnego trybu życia zależy nasze zdrowie i dobre samopoczucie. 
            Na dobry początek roku zestaw ćwiczeń zachęcających do rozpoczęcia pracy nad sobą:

 • 1 minuta pajacyków 
 • 1 minuta skip A
 • 30 przysiadów
 • 30 pompek 
 • 1 minuta biegu w miejscu 
 • 30 brzuszków
 • 1 minuta biegu z boksowaniem 
 • 1 minuta pajacyków z uderzeniem i wykrokiem w przód.

Całość powtórzyć trzy razy. Powodzenia! :)
Domcix


30 Day Shred

           Zachęcam wszystkich do potraktowania swoich noworocznych postanowień poważnie. Jeśli stwierdziliście, że chcecie coś zmienić w swoim życiu jest to właśnie dobry czas, gdyż jesteście zmotywowani. Zaczynając teraz zdrowy tryb życia i trwając przy swoim postanowieniu, zwiększacie prawdopodobieństwo, że na wakacjach wreszcie stwierdzicie, że dobrze wyglądacie w swoim bikini.
            
            Tak więc, jeśli jesteście początkujący mam coś idealnie dla Was! Mianowicie jeden z programów treningowych Jillian Michaels, o której niedawno pojawił się post (zakładka motywacje/motywatorzy). Nazywa się on 30 Day Shred i składa się z trzech poziomów. Ćwicząc sumiennie, każdy etap trwa 10 dni. Jednorazowy trening włączając w to rozgrzewkę i końcowe rozciąganie zabierze Wam nie więcej niż 30 minut wolnego czasu.
              
              Jest to program ćwiczeń idealny dla początkujących, a wraz z dobrym treningiem cardio i zbilansowanymi posiłkami - działa cuda. Dodatkowy plus to jego łatwa dostępność w internecie, choćby na YouTub'ie.
Darcix


Joga           

        Część osób uważa, że jest to lekko kontrowersyjny sposób aktywnego spędzania czasu. Ja natomiast bardzo ją polubiłam.
Nie mówię tutaj o systemie filozoficznym, ponieważ nie o to chodzi. Sama nie traktuję tego jako wykładni życia i osobiście nie polecam. Mam na myśli same ćwiczenia,
które kryją w sobie wiele pozytywów:

- Są dobrym sposobem na rozciąganie i poprawę naszej elastyczności.


- Joga uczy też kontroli nad naszym ciałem, dba o prawidłową koordynacje i jest dobrym ćwiczeniem na równowagę.

- Kolejną jej zaletą jest to, iż nie potrzebny nam jest żaden specjalistyczny sprzęt. Wystarczą legginsy, bądź dres i top/koszulka/t-shirt.

- Ponadto, we współczesnej dobie komputerów, aby spróbować Jogi nie musisz wcale wychodzić z domu. Wystarczy jakiekolwiek urządzenie z dostępem do internetu. Na YouTube'ie jesteś w stanie znaleźć tony wideo z ćwiczeniami zarówno dla początkujących oraz słabo rozciągniętych jak i tych, którzy jogą zachwycili się już dawno.

        Dodajmy też, że istnieją różne rodzaje jogi - część spokojnie rozciągająca, jak i ta bardziej żywiołowa. Nieważne którą wybierzesz, wszystkie są warte wypróbowania. Gorąco zachęcam także do jogi z elementami fitness czy aerobiku.
Darcix

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony przez Arianę | Technologia Blogger | X X